Niestety dzieci są grupą szczególnie narażoną na otyłość a co za tym idzie choroby metaboliczne takie jak cukrzyca czy choroby sercowo- naczyniowe.

Otyłość wpływa na rozwój emocjonalny dziecka. Często dzieci „puszyste” są inaczej traktowane w grupie rówieśniczej. Pomoc i wsparcie jest w takim przypadku są kluczowe dla budowania poczucia własnej wartości i akceptacji siebie przez młodego człowieka.

Na rodzicach spoczywa ogromna odpowiedzialność za przyszłe zdrowie swoich pociech. Jest to trudne w czasach, w których zysk producentów żywności jest ważniejszy od zdrowia dzieci. Z reklam telewizyjnych wylewa się morze cukru a jeszcze gorzej syropu glukozowo- fruktozowego albo produktów wysoko przetworzonych w których roi się od izomerów TRANS ( odpowiedzialne są za szereg chorób sercowo- naczyniowych).

Morela-Fit to miejsce w którym nauczą się Państwo dobrych wyborów, otrzymają Państwo wskazówki i przepisy na pyszne dania dla dzieci ale w zdrowej wersji. Przecież dzieciństwo i dorastanie to czas beztroski i próbowania świata – dieta eliminacyjna jest niewykonalna dla dziecka – ale dieta pełna zdrowych „zamienników” już tak ! Do tego potrzeba tylko troszkę wiedzy i dobrych chęci….

Jeśli tylko chcecie Państwo – My wiemy jak

Ada Jaśkiewicz

dzieci